Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 17. září 2021 Naděžda

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jáša

0/0
5.5.2012 17:07

Totedyne

...

Monarchie patří do středověku, novověk je charakteristický heslem francouzské revoluce "rovnost, svornost, svoboda". Teprve minulé století přineslo výrazný růst životní úrovně, poté co po 1. světové válce lidé poznali, že žít mohou bez panovníka, že není v jejich zájmu umírat a hladovět pro jejich vrtochy.

Přeji občanum tohoto státečku, aby se stali svobodnými občany s plnými občanskými právy.

0/0
4.5.2012 17:42

o-l-k-h-m-p

Re: ...

Nezlobte se, ale srovnáváte nesrovnatelné. Výrazným růstem životní úrovně (nejen oproti válečným letům, ale i oproti první republice) argumentovali i komunisté koncem padesátých let. Ona totiž životní úroveň souvisí ani tak se společenskými změnami, jako s technickým pokrokem.

Co se týče válek či hospodářských krizí - pokud byly v 19. století důsledkem vrtochů vládnoucí vrstvy, myslíte, že dnes je tomu jinak?

Článek poukazuje na skutečnost, že vláda zodpovědného monarchy vždy bude lepší a spolehlivější, než vláda neprůhledně řízených aparátů politických stran. A z historie víme, že tomu tak je - právě v prostředí "demokratických" republik se nejvíce daří totalitnímu podhoubí.

0/0
4.5.2012 19:30

monarchista

Konvenční klišé

Milý pane či dámo, rozhlédněte se, a zjistíte, že nejslušnější demokratické státy, bez korupce a při tom hospodářsky úspěšné jsou v dnešní Evropě monarchie (netřeba vypočítávat, každý je dobře zná). Právě proto, že bych si spolu s Vámi přál, abychom v Čechách, Moravě a Slezsku byli plně svobodní, již nechci shnilou republikánskou partiokracii. Jaké je jiné řešení ? Mnoho jich nezbývá. Jednou z nich je návrat k tradicím, proč tedy ne s panovníkem v čele na místo vykšeftovaných prezidentů? Monarchie u nás byla zhruba 1000 let, těch současných 92 není proti tomu nic.

 Že však lidé  v monarchii před Velkou válkou hladověli a umírali pro vrtochy panovníka a po roce 1918 v Česku (Československu), tedy v republice, již neumírali ani nehladověli pro něčí vrtochy, to snad nemyslíte vážně.

Demokracie neutrpí ale vydělá, jen hlava státu konečně nebude každých pár let volená. Promyslete to, prosím:-).

0/0
7.5.2012 18:08

Jacare

Es lebe die freie Republik Oberrhein!

+1/0
4.5.2012 14:58

oldfashioned Kokodák v1

Re: Es lebe die freie Republik Oberrhein!

so ist es:-)R^

+1/0
4.5.2012 15:46

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz